کوتوال (اشعار احمدیزدانی)

نیست انسان جز زبان و گفتگو.

کوتوال (اشعار احمدیزدانی)

نیست انسان جز زبان و گفتگو.

کوتوال  (اشعار احمدیزدانی)

بنام خدا


تنگه ی واشی ام و گـــــردنه ی حیـــرانم

مستی نیمه شب و ذِکرِ سحـــرگاهــــانم

ناز دنیـــای بنـــــانم ، هنــــر فـــــرشچیان

شعــــر پروین و فـــــروغم، قــــدح قوچانم

غــــزل حافظــــــم و مثنـــــــوی مـــــولانا

تخت جمشیدم و چون گوشه ای از ایرانم

می خوری باده فروشم ، دل عاشق دارم

بنده ای منتظــــرم ، کـــولی سرگـــردانم

برج میـــلاد نگاهـــم به جهان انسانیست

کــــوتوالـــم من و از خِطّه ی کـــوهستانم

احمدیزدانی(کوتوال)

پیام های کوتاه
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
نویسندگان
دکتر رامین و یا در حقیقت و به حق پروفسور رامین یزدانی فوق تخصّص هماتولوژی که بیش از پانزده سال در انگلستان به کار و تحقیق و تحصیل اشتغال داشت ،چند سالی است که در کانادا به طبابت  ووو اشتغال داشته و هراز چندگاهی به ایران آمده و در وطن به معالجۀ بیماران صعب العلاج مبادرت مینماید ، منش انسانی و سلوک والای اسلامی ایشان کم نظیر و اعتقاداتشان به مبانی دین اسلام و انجام واجبات برای تمام کسانی که ایشان را میشناسند خصوصا اعضای خانواده  الگوئی عملی که با هیچ زبانی یارای توصیف آن را ندارم  میباشد.

دکتر رامین 

دربیست و چهارمین گردهمایی دانش آموختگان ورودی سال  64 پزشکی که شامگاه جمعه 30 مردادماه در محل موزه ملی تاریخ علوم پزشکی برگزار شد، دکتر رامین یزدانی دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران  شاغل در اوتاوا کانادا که برای دومین بار در این گردهمایی شرکت می کرد در خصوص تداوم این گونه گردهمایی ها گفت: بی ریا بودن دوستی های دوره جوانی و درکنار دوستان قدیمی بودن ویاد گذشته، از جمله عوامل تداوم وتمایل به شرکت در این گونه گردهمایی ها است.
وی افزود : من با تجربه ای که در خارج از کشور بدست آوردم به این نتیجه رسیدم، افراد با توجه به شخصیت های آموزشی که در جامعه وجود دارد رشته ای را انتخاب می کنند چه بسا افرادی که رتبه های خوبی در کنکور کسب کرده ولی در کار حرفه ای موفق نشده اند و این امر ناشی از انتخاب رشته ای نامناسب است. لذا حضور خانواده ها در ابن گونه گردهمایی و آشنایی با الگوهایی برای انتخاب رشته ای  مناسب با شخصیت فرزندان می تواند مفید باشد.
این دانش آموخته دانشگاه در زمینه نحوه همکاری با دانشگاه محل تحصیل خود اظهار داشت: دانشجویان این دانشگاه کمبود و فقر علمی ندارند، اما در برخی مسائل جزئی به عنوان مثال روش معاینه کردن اشکالاتی وجود دارد که بنده در فرصتهای 2یا3 مرتبه درسال که به ایران سفر می کنم سعی می کنم این اطلاعات را به دانشجویان متقاضی منتقل کنم.
وی در خصوص سفرهای خود به ایران گفت: من دوست دارم که فرزندم با فرهنگ ایرانی آشنا شده و در چنین فضایی بزرگ شود و لذا سعی دارم در سال حداقل با 2 بار سفر به ایران، زمینه آشنایی فرزندم با فرهنگ ایرانی را فراهم نمایم.
 دکتر یزدانی در پایان ابراز امیدواری کرد به عنوان نماینده دفتر دانش آموختگان در کانادا بتواند ضمن مقایسه سطح آموزش دانشگاه و دانشگاه های بین المللی به منظور ارتقای سطح آموخته های دانش آموختگان دانشگاه با نیاز های روز جامعه کنونی با دانشگاه همکاری نماید.